Horváth Győző
A modul bevezetést ad a kliens- és szerveroldali webprogramozás rejtelmeibe. Két nagy részből áll. A modul első fele a böngészőkben megjelenített weboldalak dinamikussá tételével foglalkozik. Ismerteti az ehhez szükséges JavaScript nyelvet, alapvetően csupán valamilyen C szintaxisú nyelvre építve az ismereteket. Ezt követően a kliensoldali dinamikus webprogramozás alapkoncepciói kerülnek sorra: a HTML elemeknek megfelelő JavaScript objektumok, a DOM, az események és kezelésük. Végül ezt a részt a tipikus feladatok elvégzéséhez szükséges ismeretek bemutatása zárja.
Az anyag másik felében a szerveroldali dinamikus webprogramozás kerül sorra. Itt megismerkedünk azzal, hogy mit is jelent szerveroldalon a dinamizmus, majd a PHP nyelv bemutatása következik. Ezt követően a szerveroldali szkriptek kimenetével, bemenetével, az ezekben megjelenő adatok tárolásáról lesz szó. A fejezet végén a két témakört összefogó technológiáról, az Ajaxról esik szó.
A modul elvégzésével a tanulónak el kell tudnia végeznie egyszerűbb feladatokat a böngészőben megjelenő HTML oldalon, valamint egyszerűbb szerveroldali szkriptek írása is elvárható.
Optimális esetben a tanuló közepesen bonyolult alkalmazások írására is képes, a kliensoldali logikával és az azt kiszolgáló szerveroldali komponensekkel.
webprogramozás, HTTP, böngésző, HTML, PHP, JavaScript, Ajax, bevezetés
A tananyag az ELTE - PPKE informatika tananyagfejlesztési projekt (TÁMOP-4.1.2.A/1-11/1-2011-0052) keretében valósult meg.
A tananyag elkészítéséhez az ELTESCORM keretrendszert használtuk.